Ród Boduchowiców

Rod Boduchowicow_okladka

e-book – cena: 150,00 PLN

pobierz fragment

Najnowsza publikacja autorstwa Wojciecha Bąk, dostępna już do nabycia w naszym Scriptorium.

Wydana w tym miesiącu monografia historyczno-genealogiczna, opisuje dzieje rodu Boduchowiców, sięgającego swymi początkami końca okresu staropolskiego, w całości oparta na faktach i materiałach archiwalnych – do których udało się dotrzeć autorowi podczas jego wieloletniej pracy badawczej. Historia ta kończy się na czasach nowożytnych, zwieńczonych ostatnią wojną pierwszej Rzeczypospolitej – Konfederacją Barską.

To pasjonująca historia rodzinna – jak sam autor zaznacza – wyssana z mlekiem matki, gdzie przywołuje najdawniejsze losy rodu Boduchowiców, z którym powiązanych jest wiele popularnych obecnie rodzin, jakie spotykać możemy również na kartach naszych dziejów (np. Boduszyńskich, Bogdańskich, Chrzanowskich, Ferenzewiczów, Gosiewskich, Horodyńskich, Kołaczkowskich, Sawiczewskich, Skawińskich, Storczyńskich, Wolskich, Zembrzuskich i wielu wielu innych, nie pomijając oczywiście rodu samego autora).

Niniejsza rozprawa jest podróżą w czasie, przybliżającą czytelnikowi najdawniejsze początki rodu Boduchowiców. Oparta w przeważającej mierze na materiale źródłowym, częstokroć cytowanym bezpośrednio w tekście, który nie tylko że dokumentuje fakty historyczne ale również daje możliwość odczucia i smakowania specyfiki minionych epok.

Publikacja została przygotowana wyłącznie w edycji elektronicznej jako e-book, mając na względzie łatwość korzystania z publikacji na wielu dostępnych dziś mobilnych urządzeniach – aby móc mieć ją zawsze przy sobie w kieszeni…

Publikacja odpłatna przeznaczona w całości na działalność statutową Stowarzyszenia BĄK+ORDYNACJA

  • Format e-booka: EPUB / iBooks
  • Wydawnictwo: BĄK+ORDYNACJA
  • ISBN: 978-83-948653-3-7
  • Język: Polski
  • Data wydania: 1 kwietnia 2020
  • Rozmiar pliku: 8 MB
  • Użytkowanie – Drukowanie – Kopiowanie: Kopia przeznaczona jest wyłącznie do własnego użytku osobistego w granicach udzielonej licencji. Wszelkie prawa są zastrzeżone chyba, że właściciel praw autorskich udzielił wyraźnej licencji. Z wyjątkiem sytuacji dopuszczalnych przez prawo lub uzyskania zgody uprawnionego z tytułu praw autorskich, jakiekolwiek powielanie, montaż, wyświetlanie, wypożyczanie, publiczne pokazy czy inne rozpowszechnianie zawartości tej kopii lub jej fragmentów czy części jest bezwzględnie zabronione. Niniejsza kopia nie może być przedmiotem odsprzedaży czy dystrybucji i sprzedaży handlowej bez uzyskania odpowiedniej licencji udzielonej przez BĄK+ORDYNACJA.

ZAMAWIAM

Możesz zamówić e-booka pisząc do nas na nasz adres e-mailowy bak.ordynacja@gmail.com

lub skorzystać z poniższego formularza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s