Odzyskać Polskę

Odzyskać Polskę

Orzeł Biały — Zygmunt Kamiński, 1927 — Repozytorium www.jakiznaktwoj.pl 


ODZYSKAĆ POLSKĘ

Zbigniew Makarewicz
Odzyskać Polskę-okładka-kopia.pages
Pobierz bezpłatny egzemplarz książki Zbigniewa Makarewicza pt. „Odzyskać Polskę” znajdujący się w naszym scriptorium – klikając na poniższy link:

 

ODZYSKAĆ POLSKĘ.pdf

 

W swoich oświadczeniach z 1945 r. Prezydent RP Władysław Raczkiewicz i Premier Rządu RP Tomasz Arciszewski zobowiązali się do przekazania swoich uprawnień władzom polskim w kraju pochodzącym z wolnych wyborów. Ta wola wyrażona w imieniu umęczonych pokoleń Polaków wiernych polskiej idei państwowej i cywilizacyjnej nie tylko nie została podjęta lecz nawet gorzej – została ze wzgardą odrzucona przez Polski Parlament w głosowaniu 10 listopada 1997 roku. Mamy zatem stan rzeczy wyjątkowo haniebny, głęboko obrażający poczucie narodowej godności. Podtrzymywanie tego stanu będzie jedną z najbardziej moralnie degradujących kwestii w odniesieniu do każdego obywatela i całego państwa.

Względy moralności publicznej, względy postaw etycznych wspólnoty narodowej przemawiają zatem bezwzględnie za nawiązaniem prawnej łączności pomiędzy III Rzeczpospolitą Polską a II Rzeczpospolitą Polską.

Zbigniew Makarewicz 2001

Wpis z książki: „Odzyskać Polskę”.

 

Wydanie książki Zbigniewa Makarewicza „Odzyskać Polskę” w wersji elektronicznej do bezpłatnego pobrania, było możliwe tylko dzięki wsparciu przyjaciół i darczyńców.

Zostań jednym z nich i wesprzyj nasze działania.

WESPRZYJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s